Anna Polerowicz

Specjalizacje (wykonywane)

prawo spółek, prawo administracyjne, prawo ochrony środowiska, prawo budowlane, interpretacje podatkowe, prawo spadkowe

Jak pomagasz klientom?

Przeprowadzam ich krok po kroku przez skomplikowane procedury – czy jest to rejestracja nowej spółki, czy uzyskanie decyzji środowiskowej, czy pomoc w zaplanowaniu złożonych postępowań spadkowych po zmarłych pół wieku temu krewnych. Każdą sprawę można sprowadzić do logicznego planu, co ułatwia Klientom przejście przez poszczególne etapy, które z początku mogły wydawać się skomplikowane i przytłaczające.

Znajduję też odpowiedzi na nieoczywiste pytania – co pozwala Klientom zarówno pokonać nieprzewidziane problemy, z jakimi spotykają się w swojej bieżącej działalności, jak i znaleźć rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju ich biznesu. Każdy Klient ma indywidualne problemy i potrzeby, a nie każdą kwestię ustawodawca uregulował wprost – jednak z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, można dotrzeć „po nitce do kłębka” i znaleźć właściwą ścieżkę w polskim labiryncie prawnym.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Lubię poczucie, że w pracy pomagam innym rozwiązywać ich problemy – bo wówczas wiem, że moja praca ma swój cel i sens. Praca radcy prawnego to dla mnie to nie tylko dokumenty, przepisy i wizyty na sali sądowej – to przede wszystkim świadomość tego, że efekty mojej pracy mogą wpłynąć pozytywnie na innych ludzi; czy w ich sprawach prywatnych, czy w biznesie.

Satysfakcję daje mi też wyzwanie intelektualne, jakie wiąże się z rozwiązywaniem problemów prawnych. Jest to uczucie podobne do dumy z rozwiązania skomplikowanej łamigłówki logicznej; jednak w tym przypadku wartością dodaną jest rozwój, który jest efektem moich starań. Każdy rozwiązany problem, każda zakończona sprawa, poszerzają mój zakres wiedzy i doświadczenie, sprawiając, że każdy kolejny problem staje się łatwiejszy do rozwiązania – na czym korzystam zarówno ja, jak i Klienci.

Kiedy nie zajmuję się pracą, to…

Pochłaniam fantastykę w dowolnej formie – książek, filmów czy seriali oraz pogłębiam wiedzę historyczną, szczególnie w zakresie historii starożytnej i historii europejskich dynastii, oglądam łyżwiarstwo figurowe.