Jacek Krzemiński

Specjalizacje (wykonywane)

ochrona danych osobowych, prawo farmaceutyczne, przekształcenia, fuzje i przejęcia, prawo nieruchomości, prawo budowlane

Jak pomagasz klientom?

Przede wszystkim staram się zdefiniować ryzyka, jakie wiążą się z ich biznesami i tak ustawić ten biznes, żeby te ryzyka były jak najniższe. Doradzam i podpowiadam, jak dana firma powinna być przygotowana na zdarzenia rynkowe. Konsultuję i tworzę struktury właścicielskie w firmach lub grupach firm, żeby biznes był bezpieczny i przygotowany na ewentualne zawirowania. Tworzę też odpowiednie wzory dokumentów dla firm. Obsługuję poszczególne transakcje, czyli negocjuję oraz doradzam przy zawieraniu skomplikowanych nieraz umów i porozumień (często pomiędzy wspólnikami w sporze). Jeżeli już dochodzi do sporów, to przygotowuję strategię postępowania.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Fakt, że ciągle mogę uczyć się nowych rzeczy, nowych technologii i nowych rozwiązań. Każdy spór i każda umowa są inne, nie ma nudy! 😉 Tak samo z przekształceniami, niby są podobne, ale często właściciele spółek szukają w ten sposób rozwiązania innego problemu. Najpierw ustalam więc, na czym polega problem i dlaczego dana osoba chce się przekkształcić i dopiero wtedy tworzymy strategię i plan przekształcenia.

Kiedy nie zajmuję się pracą, to…

Uwielbiam kino i staram się być na bieżąco. Poza tym regularnie gram w siatkówkę, czasem w kosza.