Paulina Komorowska

Specjalizacje (wykonywane)

prawo autorskie i ochrona wizerunku, prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo umów, prawo sportowe, organizacje pozarządowe

Jak pomagasz klientom?

Pomagam klientom minimalizować ryzyko prawne związane z wykonywaniem przez nich działalności. Definiuję problemy i szukam najlepszych rozwiązań. Sporządzam projekty umów, pomagam w ich zawarciu, realizacji oraz egzekwowaniu. Udzielam porad, reprezentuję przed sądem.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Niezależność i różnorodność. Zawód radcy prawnego należy do grupy wolnych zawodów, a jego wykonywanie wymaga dobrej organizacji czasu i pracy. Jednego dnia reprezentuje się klienta na rozprawie, drugiego pisze terminowe pismo, a trzeciego spotyka się z klientem w siedzibie jego firmy. Przez to, że prawo cały czas się zmienia, radca prawny musi cały czas śledzić przepisy, co przekłada się na ciągły rozwój zawodowy. Lubię też zapewniać klientom poczucie prawnego bezpieczeństwa.

Kiedy nie zajmuję się pracą, to…

uprawiam i oglądam sport – trenuję na siłowni, biegam, oglądam mecze (koszykówka, siatkówka, żużel), odwiedzam galerie sztuki i muzea, fotografuję, zamieniam swoje mieszkanie w ogród botaniczny.